منابع کتابخانه
  پایگاه های اطلاعاتی
  راهنمای موضوعی
  دوره ها و کارگاه های آموزشی
  میز مشاور اطلاع رسانی
  از کتابدار بپرس
  ساعت ارائه خدمات
  پیوندهای مفید
  فرم نظرسنجی از ارباب رجوع
  آلبوم تصاویر
 
  عضویت در خبرنامه الکترونیکیانتخاب گروه خبری


طرح غدیر « اشتراک منابع »

عضويت فراگير كتابخانه‌ها از تاريخ 78/4/1 به منظور ايجاد امكان دسترسي مستقيم و حضوري به منابع كتابخانه‌هاي زير پوشش وزارت فرهنگ و آموزش عالي راه‌اندازي شد.

مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران به عنوان سازمان هماهنگ کننده طرح غدیر در میان مراکزمی باشد که مقررات و ضوابطی را جهت این طرح تعیین نموده و کلیه مراکز و کتابخانه ها موظف به اجرای آنها می باشند.

طرح غدیر راهکاری است که متقاضیان با عضویت در این طرح می توانند به صورت مستقیم به کتابخانه های عضو این طرح مراجعه نموده و از کلیه خدمات آنها استفاده نمایند.

از آنجایی که کتابخانه مرکزی پل ارتباطی دیگر کتابخانه ها می باشد و با توجه به عصر انفجار اطلاعات و افزایش دانش بشری و محدودیت های کتابخانه ها جهت تهیه منابع ، امکان اینکه همه نیازهای اطلاعاتی کاربران فراهم گردد نمی باشد ، مرکز اطلاع رسانی وکتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد عضو این طرح گردیده و به عنوان نماینده این طرح می باشد . مركز اطلاع‌رساني و كتابخانه مركزي به عنوان كتابخانه مبدا و مجري طرح خانم ریاحی است. متقاضيان جهت عضويت مراجعه و براي كسب هرگونه اطلاعات مي‌توانند با تلفن 8806576-0511 تماس حاصل نمايند.

طریقه استفاده از طرح غدیر

متقاضیان جهت استفاده از طرح غدیر، پس از ثبت نام در سایت ایران داک، اطلاعات عضو  به مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه نزد مجری طرح خانم ریاحی ارسال شده و مجری طرح پس از تآیید صحت اطلاعات، اجازه پرداخت الکترونیکی به اعضا را می دهد.

از زمان تقاضای عضویت تا آماده سازی و ارسال کارت عضویت به کتابخانه حدود 3 هفته تا یک ماه طول می کشد که به محض صدور کارت و ارسال به مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی، از طریق ایمیل به عضو مربوطه اطلاع رسانی می شود. 

شرایط طرح غدیر

استفاده کنندگان : کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد، دکترا ) و اعضای هیأت علمی (رسمي و پيماني) دانشگاه فردوسی می توانند از این طرح استفاده کنند.

راهنمای طرح غدیر و شیوه ثبت نام 

تعهدات طرح غدیر

هر متقاضی با عضویت در این طرح ، رعایت موارد ذیل را متعهد می گردد :

* کلیه مقررات طرح غدیر که در هنگام عضویت یا پس از آن، به آگاهی وی می رسد رعایت نماید.

* کلیه مقررات و شئون اداری کتابخانه های مقصد و سازمانهای متبوع را که از آن استفاده می کند رعایت نماید.

* موازین امانتداری در هنگام امانت کتاب از کتابخانه را رعایت نماید.

* جبران کلیه خسارتهای احتمالی وارده به منابع کتابخانه های ارائه دهنده خدمات را عهده دار باشد .

* کارت عضویت را حفظ نماید و مسوولیت و عواقب هرگونه سوء استفاده احتمالی از آنها را عهده دار باشد.

* در صورت مفقود شدن کارت دریافتی، سریعاً به اطلاع مجری طرح برساند.

* کارت دریافتی را به هنگام تسویه حساب عودت دهد.


تسويه حساب

کلیه دانشجویان در پایان تحصیلات خود و یا زمان انصراف از تحصیل و انتقال به دانشگاه دیگر و همچنین کارمندان و اساتید و ... زمان قطع هرگونه رابطه استخدامی با دانشگاه نظیر بازنشیتگی و ... ملزم به تسویه حساب با کتابخانه می باشند. اعضا به مبدا (محل عضويت) مراجعه و ضمن تحويل كارت‌ عضويت، تقاضاي تسويه حساب مي‌نمايند. در صورتی که کارت عضوی مفقود گردیده باشد مسوولیت تاخیر در تسویه حساب وی که ممکن است تا 3 ماه به طول انجامد به عهده خود شخص خواهد بود .

11864 :تعداد دفعات بازید


جستجوی مطالب سایت
  تعداد دفعات بازید: 462
©2008 Ferdowsi University Of Mashhad.