درخواست ایجاد وب گاه در دانشگاه فردوسی مشهد(انجمن های علمی)

متقاضی که لزوما باید یکی از انجمن های علمی فعال در دانشگاه فردوسی مشهد باشد، ابتدا درخواست خود را به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارایه می نماید. سپس معاونت فرهنگی و اجتماعی طی نامه ای و از طریق اتوماسیون درخواست مربوطه را به مرکز اطلاعات، آمار و اموررایانه ای ارسال می نماید.

جناب آقاي  دكتر سيدامين حسيني سنو
رئيس محترم  مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات

با سلام و احترام ،به استحضار مي رساند با توجه به درخواست  انجمن علمي - دانشجويي .............  مبني بر راه اندازي سايت اينترنتي اين انجمن با عنوان ssc.um.ac.ir...... و ايميل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   خواهشمندم  دستور اقدام لازم را صادر فرماييد.

    ضمناً جناب آقای/سرکار خانم  .............. به عنوان نماینده ی انجمن علمی به حضور معرفی می گردند.

Email :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

website: ......ssc.um.ac.ir

جناب آقای دکتر..

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی

توجه:
۱- مدیر وبگاه شخصی است که رابط بین مرکز و واحد متقاضی می باشد. شناسه و کلمه ی عبور مدیریت وب گاه در اختیار وی قرار می گیرد و به وی آموزش های لازم جهت مدیریت اطلاعات وب گاه داده می شود. پیگیری و هماهنگی های لازم تا مرحله ی حصول نتیجه و راه اندازی کامل وب گاه برعهده‌ی وی خواهد بود. انتخاب فردی پیگیر، علاقمند، آشنا به اصول اولیه طراحی وب جهت این کار توصیه می‌شود.

۲-پست الکترونیک به صورت پیش فرض ایجاد نمی شود. در صورتی که واحد مورد نظر، متقاضی پست الکترونیک نیز می باشد باید حتما در نامه ذکر شود.

۳-نام دامنه باید حتما به ssc.um.ac.ir ختم شود. نام هایی مثل .ir یا .org و .com و .... ثبت نمی گردد. از بکاربردن www در ابتدای نام دامنه خودداری شود. مثلا  نامی مانند siacd.um.ac.ir نامی معتبر است. در حالی که www.siacd.um.ac.ir  قابل قبول نمی باشد.

توصیه می شود قبل از ارسال نامه نسبت به تکراری نبودن و معتبر بودن نام با کارشناسان مرکز هماهنگی لازم صورت گیرد.

 


پس از دریافت نامه توسط ريبس مرکز و ارجاع آن به کارشناس مربوطه، شخصی که در نامه به عنوان مدیر وبگاه معرفی شده است طی تماس با کارشناس مرکز،در خواست زمانی جهت دریافت آموزش های لازم برای مدیریت وبگاه می نماید. در جلسه‌ی آموزش نسبت به انتخاب تم و طرح گرافیکی سایت توافقاتی صورت می گیرد. طرح سایت می تواند از بین نمونه کارهای انجام شده انتخاب گردد. در صورتی که طرح سایت مشابه نمونه کارهای انجام شده به همراه تغییرات جزیی باشد کار سریع تر آماده و تحویل می گردد.(بین یک تا دو هفته پس از انتخاب قطعی طرح) و در غیراینصورت مستلزم زمان بیش تری خواهد بود.

نمونه کارها

تعهدات مرکز فاوا در ایجاد وبگاههای اطلاع رسانی

ذکر یک نکته مهم : در صورتی که مدیر وبگاه تغییر نماید لازم است طی نامه ای به مرکز گزارش شود. و شخص جدیدمعرفی گردد. همچنین در اسرع وقت نسبت به تغییر کلمه عبور وبگاه اقدام لازم صورت گیرد.